Ремонт витяжок

Ремонт витяжок

Кухонна витяжка необхідна для забезпечення комфорту, так як без неї на кухні просто неможливо буде знаходитися, особливо коли йде процес приготування їжі.
Витяжка це в першу чергу один з побутових приладів, тому може таке статися, що вона перестане виконувати свої функції або буде їх виконувати з перебоями. В такому випадку необхідно зрозуміти, що стало причиною збоїв в роботі і усунути поломку.

Чому витяжка раптово зламалася?

• Фільтр-жироуловлювач не вчасно очищений. Якщо ви готуєте щодня на велику сім'ю, то чистити цей фільтр потрібно слід раз в три тижні.
• Якщо витяжка має вугільний фільтр, то його потрібно повністю міняти як мінімум раз в шість місяців. Встановлюється він, як правило, там, де у витяжки є рециркуляціонний варіант виходу уловленого пару. Якщо розглядати нові сучасні витяжки, то у них є спеціальний LED-індикатор, який дозволить вам зрозуміти, що потрібно міняти вугільний фільтр.
• Якщо ваша витяжка постійно працює під прямим вогнем робочих конфорок, то це теж швидко пошкоджує працездатність витяжки.
• Якщо забилася система вентиляції, то це створює велике навантаження на роботу витяжки. Для ідеальної роботи вашої витяжки необхідно забезпечити природну тягу вентиляційного каналу.
• Під час готування не забувайте вмикати витяжку, так як сильний потік жирних парів швидко призводить двигун витяжки в несправність, якщо він знаходиться в неробочому стані.
Всі ці причини дуже легко і швидко виведуть з робочого стану саму витяжку, її двигун і її електроніку. У разі, коли ви помітили недобре в роботі витяжки, то варто відразу звернутися до фахівця і виконати її ремонт або хоча б чистку приладу. Якщо витяжку використовувати в неробочому стані і далі, то це тільки погіршить роботу деяких її елементів. Наприклад двигун приладу залипне від жиру просто перегорить.

Рекомендації, як діяти при поломці:

• Постійно стежте за станом фільтрів кухонної витяжки та своєчасно проводьте їх очищення або заміну. Якщо ви використовуєте нову модель витяжки, то вас сповістить про стан фільтрів спеціальна LED-лампочка або зумер.
• Коли готуєте, стежте за тим, щоб витяжка не працювала над прямим вогнем, особливо якщо на конфорках немає посуду.
• Періодично оглядайте двигун витяжки, щоб він не залипав жиром.
• Коли вмонтовуєте витяжку потрібно пам'ятати, що сама ідеальна висота, на якій вона повинна бути розташована не нижче ніж 65-70см над варильною поверхнею.

Які поломки можуть бути і чому вони відбулися?

  • Витяжка слабо тягне повітря.
  • Часто буває таке, що ви помітили погану тягу витяжки під час її роботи. Перше, про що це свідчить - це забиті фільтри приладу. Особливо це стосується фільтра жировловлювача. Якщо фільтра вимагають очищення, то саме це створює перешкоду і пар погано виходить.
  • Щоб бути точно впевненим в тому, що причина поганої роботи витяжки саме в забитих фільтрах, перевірте роботу приладу без фільтрів. Для чищення фільтрів варто використовувати спеціалізовані жиророзчинні засоби.
  • Ще причиною того, що витяжка погано тягне, може бути, засмічення вентиляційного каналу будинку. Він може забитися, але це не дуже часто буває. Для перевірки вентиляційного каналу використовуйте запальничку. Її необхідно піднести до каналу і перевірити полум'я вогню, затягується воно в канал чи ні.
  • Ще одна з причин, чому витяжка погано тягне це вакуум в квартирі, а саме в кухні. Вакуум ми створюємо самі, закриваючи вікна і кватирки під час готування, цим самим припиняємо природну вентиляцію. Усуньте цю проблему і ваша кухонна витяжка буде працювати знову ідеально.
  • Перегоріла лампочка витяжки.
  • Освітлення в витяжках не надто складна система. Перевіряти її працездатність варто почати з самої лампочки витяжки і її патрона. Для перевірки візьміть працюючу лампочку і вкрутіть її в патрон.
  • Витяжка працює, але при цьому створює сильний шум.
Більшість користувачів у себе в будинку використовують недорогі моделі витяжок. А в них шум роботи підвищений через неякісне виробництво і через погану зборку. У таких моделях навіть самий найменший люфт, буде створювати сильну вібрацію, гул і шум під час роботи двигуна. Але, навіть в якісних витяжках з часом зношуються і слабшають кріплення, що призводить до шуму і вібрації, якої не було з початку.
Цю проблему можна усунути. Перевірте, чи добре та надійно прилягає корпус витяжки до стіни або кухонних меблів, на якій кріпиться витяжка.
В витяжці не перемикаються швидкості.
Якщо перестали працювати перемикачі швидкостей витяжки, необхідно перевірити в першу чергу кнопки, блок управління або плату управління витяжки.
Витяжка не працює зовсім.
Бувають випадки, коли в витяжці не працює підсвічування і зовсім не вмикається вентилятор. У такому випадку для початку перевіряємо на працездатність розетку, потім весь робочий ланцюг, переконуємося в тому, чи є напруга на майданчиках плати і всіх вимикачах. За цим перевірити ще потрібно обмотку двигуна, і контактні площадки вимикача. Якщо витяжка вам служить довго, то ці контакти з часом можуть окислюватися, і вимагають очищення. Це не рідкість, адже витяжка працює постійно у вологому середовищі.
Витяжка працює, але запахи з кухні видаляє дуже погано.
Погана робота витяжки може свідчити про те, що є проблема з фільтрами приладу. Огляньте їх, якщо вони не одноразові, то розберіть їх. Виконайте чистку фільтрів, замініть гранули в вугільному фільтрі.

Пам’ятайте, що якщо ви будете стежити за витяжкою, вчасно проводити її чистку і тримати її в чистоті, то проблем в її роботі буде набагато менше.

Якщо ж є потреба в ремонті, звертайтесь до нашого сервісу.

За більш детальною інформацією:

- Приходьте за адресою - Івано-Франківська обл., м. Калуш, вулиця Б.Хмельницького, 6
- Зателефонуйте: +38 (099) 110-70-55 або +38 (098) 083-06-16
- Напишіть на viber або telegram +38 (099) 110-70-55