Ремонт-Р - Ремонт плити та духовки

Ремонт плит, духовок та варочних поверхонь

Ремонт плит, духовок та варочних поверхонь

Поломка духової шафи

Поломка духової шафи в невідповідний момент здатна перекреслити будь-які плани. Причини, за якими приходять в непридатність духовки, різні. Деякі з них можна встановити самостійно, в інших випадках необхідне втручання професіоналів.
Головна ознака порушення нагріву духовки електроплити - це відчутне збільшення часу, необхідного для приготування страв. Електрична плита нагрівається завдяки впливу струму, що надходить на нагрівальні елементи, які в підсумку виділяють тепло. Відсутність тепла є результатом несправності деталі, що відповідає за нагрівання: ТЕНа (верхнього, нижнього, конвекційного), термостата, запобіжника або плати управління.

Нагрівання духовки електричної плити може бути відсутнім з таких причин:

• Поломка верхнього ТЕНа. Нагріваючись, ТЕН стає яскраво-червоним. Якщо при включенні духовки через деякий час ТЕН НЕ починає нагріватися і залишається чорним - найімовірніше, він згорів. Візуальний огляд дозволить здійснити самостійну діагностику поломки. На згорілому ТЕНі можна розгледіти сліди пошкоджень - тріщини, темні плями, здуття.
• Поломка біметалічного датчика перегріву. Якщо температура у внутрішньому просторі духової шафи стає вище допустимої позначки - надходження електрики в духовку припиниться за допомогою спрацьовування захисного запобіжника. Поломку запобіжника можна визначити за допомогою мультиметра.
• Відсутня напруга в мережі. Необхідно переконатися в тому, що перемикачі в коробці автоматів не спрацювали через перевантаження і перебувають у включеному положенні. Якщо перемикачі вимкнені, необхідно включити їх. Повторне вимикання свідчить про коротке замикання.
• Поломка нижнього ТЕНа. ТЕН - деталь в конструкції електроплити, розігріває духовку до високих температур. Ознакою несправності ТЕНа є відсутність нагріву.
• Поломка термостата. Термостат регулює температуру в духовці. Даний процес здійснюється автоматично. У разі несправності термостата, встановлена ​​температура і температура у внутрішньому просторі духовки будуть відрізнятися. Що вийшов з ладу термостат може здійснювати нагрівання духовки на мінімальній потужності, що свідчить про поломку плити.
• Поломка реле. Конструкція модуля управління передбачає наявність декількох реле, контролюючих запуск нагрівача і подачу струму до ТЕНу. Якщо в мережі трапляється перепад напруги, на керуючому модулі перегорає реле і електрична духовка припиняє нагрів;
• Перегорання модуля управління. Контроль над роботою електричної духовки здійснюється за допомогою модуля керування. У разі несправності керуючого модуля духовка не працюватиме.

Найпоширеніші види поломок:

Електрична духовка - складний пристрій, який іноді виходить з ладу навіть при правильному догляді і дотриманні правил експлуатації.
Залежно від ознак, що характеризують несправність духовки, розрізняють такі види поломок:
• Відсутня нагрів духовки.
• Немає освітлення.
• Техніка автоматично відключається.
• Присутні збої в роботі панелі управління.
Безумовно не слід розкривати корпус, якщо:
• Духовка знаходиться на гарантії;
• На інформаційній панелі духової шафи видно, що несправний складний компонент;
• Ви не розбираєтеся в електричній техніці.

Несправності газових плит

Причиною того, що газова плита вийшла з ладу є найчастіше неправильна експлуатація, неякісний догляд, неакуратне поводження.

У зв'язку з цим виникають наступні проблеми:

- не подається на конфорки газ;

- нестабільно горить полум'я або час від часу гасне;
- погано надходить газ, навіть при повністю відкритій ручці подачі газу.

1. Не подається газ.
Виникає ця проблема, швидше за все через те, що з часом засмітилися конфорки газової плити або розсікачі. Коли ви готуєте, в конфорки потрапляють залишки їжі, накопичуються там і потім виникає проблема з подачею газу. Для усунення даної неполадки необхідно використовувати мильний розчин і тонку спицю або голку. Тим, у кого газова плита з автоматичним розпалом, потрібно перевірити струм в електричній мережі. Якщо з розеткою все нормально і подача струму нормальна, огляньте контакти, вони можуть бути окислені. Якщо це так, то протріть їх, використовуючи медичний спирт. Якщо дані дії не допомогли, то причина може бути в блоці автоматичного підпалу. Буває таке, що з часом він виходить з ладу і потребує ремонту або повної заміни. Ще на всякий випадок, перевірте вентиль газу, може, він перекритий і проблема вирішиться сама собою.

2. Нестабільно горить полум'я або час від часу гасне.
Найпростішою і нешкідливою причиною вважається забитий жиклер. Це невелика деталь газової плити, яка відповідає за розпорошення газу. Якщо жиклер забивається, до конфорки погано надходить газ і повітря, в зв'язку з цим полум'я горітиме погано, а іноді може і коптити.
Але, можуть бути причини і серйозніші, наприклад, тріснула свічка підпалу газової плити, або проблеми з електромагнітним клапаном, зламаний датчик контролю.

Ще такі проблеми можуть виникати і в духовці газової плити, якщо вона теж має автопідпал, тоді причина в свічці запалювання газової плити, яка з часом зношується і потребує заміни. Але, пам'ятайте, що заміну повинен проводити лише кваліфікований фахівець.

У ситуаціях, коли полум'я гасне під час приготування їжі і вогонь погано омиває термопару. Якщо ви виконали всі маніпуляції з чищення форсунок, і нічого не допомогло, то причиною може бути перегорівша термопара. Термопара - це невеликий штир, виготовлений з металу і має загострений верх. Він знаходиться поруч з конфоркою і виступає в якості терморегуляторного датчика. І якщо вогонь згасає, то він перекриває подачу газу. Термопару теж можна почистити, використовуючи для цього наждачку, якщо це потрібно. Якщо потрібна заміна термопари, то це потрібно доручити майстрові по ремонту газових плит. Адже, що б замінити термопару, потрібно розібрати газову плиту.

3. Погано надходить газ, навіть при повністю відкритій ручці подачі газу.
У нових моделях газових плит дуже часто виходить з ладу, або дає збій система контролю подачі газу. Як правило, це трапляється через несправний термоелектромагнітний клапан. Даний клапан відремонтувати дуже складно і відключити його теж не можна. Тому або замінити клапан на новий, або встановити газоконтроль для газової плити.

Майстри нашої фірми виконують всі види ремонту духовок, плит чи поверхонь, від простих до найсучасніших моделей. Справляємось з механічними, електромеханічними поломками, а також ремонтом електроніки.

Ви можете самостійно привезти прилад до сервісного центру, замовити нашу доставку, або ж домовитись про ремонт у вас вдома. При замовленні нашої доставки, повернення відремонтованої техніки до вас додому здійснюється безкоштовно. Працюємо по місту Калуш і району.

За більш детальною інформацією:

- Приходьте за адресою - Івано-Франківська обл., м. Калуш, вулиця Б.Хмельницького, 6
- Зателефонуйте: +38 (099) 110-70-55 або +38 (098) 083-06-16
- Напишіть на viber або telegram +38 (099) 110-70-55