Ремонт-Р - Як вибрати м’‎ясорубку для будинку?

Як вибрати м’‎ясорубку для будинку?

Як вибрати м’‎ясорубку для будинку?

Якщо задати будь-якому перехожому питання, чи потрібна в будинку м'ясорубка, відповідь буде отримано без будь-яких вповільнень. Адже в будинку дійсно повинен бути такий прилад. Так, сказати, що м'ясорубка потрібна щодня, не можна, але все ж це корисний і потрібний в господарстві прилад.
М'ясорубка спочатку призначалася для подрібнення великої кількості м'яса. Але, технології не стоять на місці, і вже сьогодні на прилавках магазинів ви можете знайти м'ясорубки якими можна подрібнювати не тільки м'ясо, а й інші продукти, наприклад можна робити з картоплі деруни.

Види м'ясорубок

Перша м'ясорубка, що замінила ніж-сікач, який використовується для нарізки фаршу, з'явилася приблизно в середині двадцятого століття, і вона була вже механічної. Популярною м'ясорубка стала тільки в сорокових роках і з тих пір вона стала просто незамінним помічником на кухні.
М'ясорубки є ручні і електричні, і у обох одна і та ж функція. Але все ж різниця між ними є. Вся справа в тому, що користуючись ручною м'ясорубкою потрібно докласти максимум зусиль, щоб отримати фарш. І не завжди все виходить гладко, адже в м'ясі трапляються жили або плівка, то ручна м'ясорубка перестає молоти його, а так би мовити «зажовує». Сітка м'ясорубки забивається і її доводиться виймати і чистити. Це дуже незручно і не практично. А ось електрична м'ясорубка це просто незамінна помічниця. Адже якщо її правильно вибрати, то вона вашу роботу з м'ясом перетворить в задоволення, і бажання приготувати домашні котлети буде з'являтися все частіше.
Всі м'ясорубки діляться на два види - побутові та промислові.
Побутові м'ясорубки компактні і прості у використанні, вони призначені для домашнього використання.
Купуючи такий прилад, ви повинні розуміти, що м'ясорубка повинна мати хорошу потужність. Щоб було зрозуміліше то вам варто уточнити протягом, якого часу м'ясорубка може працювати без перерви. Варто звернути увагу на корпус приладу, його комплектацію, чи відповідає він усім нормам безпеки, який обсяг м'яса може переробляти, який додатковий функціонал має і так далі.
Промислові м'ясорубки - це прилади, набагато більші, ніж звичайна побутова м'ясорубка.
Діляться вони на два види - ручні і автоматичні. Останні являють собою прилад, в якому є спеціальний бункер, куди закладається м'ясо, і помел його починається тільки після натискання кнопки. Промислові м'ясорубки відрізняються між собою призначенням. Ключові характеристики, на які потрібно звертати увагу при покупці такого приладу, це яким способом відбувається подача м'яса, потужність і кількість ножів.
Кожен з цих параметрів важливий, наприклад, кількість ножів дозволяє використовувати м'ясорубку на різних виробництвах. Потужність говорить про продуктивності.
Промислові м'ясорубки в класичному варіанті мають наступну комплектацію:
- шнек;
- односторонній ніж;
- решітка.

Характеристики м'ясорубок

Всі м'ясорубки можуть бути двох видів шнекові та ударні. Це два різних типи м'ясорубок. Відмінність в цих двох типів в тому, яким чином переробляється м'ясо.
В ударної м'ясорубки м'ясо перебивається ножами, а в шнековій перемелюється. Ударні м'ясорубки, як правило, йдуть як доповнення кухонного комбайна, тобто, можна сказати це вбудовані м'ясорубки. Такі м'ясорубки роблять з низькою потужністю. Але, так як м'ясо перебиватися ножами. При цьому виділяється багато соку, і приготовані страви з такого фаршу буде набагато смачніші і соковитіші. Всі ножі м'ясорубки повинні бути виготовлені з якісної сталі. Це дозволить їх заточувати два рази на рік і не більше. Але, при покупці такої м'ясорубки потрібно уточнювати у продавця інформацію щодо ножів, адже вони можуть бути самозаточуючими.
Шнекова м'ясорубка - це окремий кухонний прилад, як правило з самим мінімальним набором функцій. У такій м'ясорубці, на відміну від ударної, м'ясо перемелюється а не перебиватися.
Всі деталі шнекової м'ясорубки (шнек, решітка і ножі) повинні бути виготовлені з високоякісної сталі. Це пояснюється тим, що на ці деталі покладається велике навантаження під час помелу м'яса. До того ж вони довше будуть служити.

Який матеріал використовується для виготовлення м'ясорубок

Для виготовлення м'ясорубок використовують три основних матеріали:
- високоякісний пластик, що дозволений для використання в харчовій промисловості;
- високоякісний метал, який відповідає всім санітарним нормам;
- метал і пластик одночасно, як правило, це пластиковий корпус і металева передня панель.
Раніше, ручні м'ясорубки були виготовлені з металу, за рахунок того, що метал набагато міцніше і якісніше був, а для роботи м'ясорубки потрібно було докласти максимум фізичного навантаження. Сьогодні технології не стоять на місці і вже пластик теж виготовляють якісним і міцним. Звичайно все залежить ще й від виробника. Якщо це перевірений і відомий на ринку бренд, то спокійно можна купувати м'ясорубку з пластика або комбінований метал / пластик. А якщо ж ви не знаєте фірму виробника, то звичайно не знаю, чи варто ризикувати.
Важливу роль в м'ясорубці грає її шнек, це саме та частина приладу, з якою продукти стикаються безпосередньо. Це за допомогою шнека м'ясо подається на ножі для переробки.
Тому шнек для м'ясорубки повинен бути виготовлений з якісної нержавіючої сталі, що не окислюватися при зіткненні з продуктами. Крім цього матеріал, з якого виготовлений шнек, ножі та решітка повинні бути з якісного матеріалу, ні в якому разі не фарбованого і ні чим не обробленого, адже все це може потрапляти вам в їжу. Тому будьте дуже уважні при виборі м'ясорубки, і все ж звертайте увагу на те, з чого вона виготовлена, і особливу увагу приділіть матеріалу, з якого виготовлені її внутрішні деталі.
Вище ми вже згадували про те, що ножі м'ясорубки повинні бути виготовлені теж з високоякісної нержавіючої сталі. Адже м'ясо може потрапляти різний, з дрібними кісточками, хрящиками і жилами. Все це буде сприяти тому, що ножі будуть тупитися, і їх потрібно буде постійно заточувати. Але, є і такі ножі, що називаються самозаточуючими. Такі ножі будуть служити в два рази довше, ніж звичайні.
Будьте готові до того, що рано чи пізно вам доведеться купувати нові комплектуючі для своєї електричної м'ясорубки, адже вічного нічого немає, і чим частіше ви використовуєте м'ясорубку, тим швидше будуть зношуватися її деталі.

Переваги електричних м'ясорубок

Багато, бачачи в магазині ціну на м'ясорубку, відразу видають фразу: «Не настільки вона і потрібна - можна обійтися звичайною ручною». Так, сперечатися не буду можна обійтися і ручної найпростішою м'ясорубкою, вони так само є ще в продажу. Але, перед такою відповіддю варто звернути увагу на переваги електром'ясорубки, а потім вже вирішувати яку м'ясорубку купити собі додому.
І так, до переваг електричної м'ясорубки відносяться:
- багатофункціональність приладу;
- потужність і продуктивність;
- велика кількість м'яса оброблятися швидко;
- є додатковий функціонал, і можна виконати більше ніж просто помел м'яса.

Потужність і продуктивність

Потужність м'ясорубки - це найважливіший параметр, на який в першу чергу потрібно звернути увагу.
Зараз є багато моделей м'ясорубок і звичайно у кожної з них своя потужність. І покупців цікавить, якою ж потужність повинна бути. Відповідь проста - все залежить від того які обсяги м'яса ви обробляєте. Наведемо приклад: якщо ви купуєте потужну м'ясорубку, але нею переробляєте кілограм м'яса і то два рази на рік, то це неправильно. У вашому випадку підійде найпростіша м'ясорубка із середньою потужністю. А ось якщо в вас в будинку через день котлети. Причому у великих кількостях, то звичайно потрібно подумати про більш потужної м'ясорубці.
За потужністю м'ясорубки діляться на три види:
- м'ясорубки високої потужності;
- м'ясорубки середньої потужності;
- м'ясорубки низької потужності.
Високопотужні м'ясорубки - 1200 - 1400 Вт. Здатні переробити до двох кілограмів м'яса в хвилину. Відносяться до першого класу і призначені для приготування великої кількості фаршу. Здатні переробити тверде м'ясо з прожилками, хрящами і дрібної кісткою. Такі м'ясорубки мають широкий додатковий функціонал.
Середньоглибокі м'ясорубки - 800 - 1200 Вт. Такі м'ясорубки фахівці люблять називати «золотою серединою». Підійдуть відмінно для тих, хто користується м'ясорубкою кілька разів на тиждень і переробляє кілька кілограм м'яса. Така м'ясорубка здатна за хвилину переробити до півтора кілограма м'яса. У такій м'ясорубці теж можна обробляти м'ясо з хрящами і жилами, але потрібно розуміти, що ця обробка триватиме довше, ніж в м'ясорубках високої потужності.
Малопотужні м'ясорубки - 400 - 800 Вт. Це можна сказати бюджетні м'ясорубки, що відмінно підійдуть для тих, хто не є любителем страв з фаршу. За одну хвилину така м'ясорубка може переробити до одного кілограма м'яса. Варто звернути увагу, що в м'ясорубку з низькою потужністю не варто покладати на переробку м'ясо з жилами або хрящами. Вона його в кращому випадку просто не зможе переробити, а в гіршому випадку вона просто зламається. І вам доведеться шукати майстра, який виконає ремонт м'ясорубки якісно і оперативно. Іноді бувають випадки, що ремонт м'ясорубки недоречний, так як він буде коштувати дорожче або так само як купити нову, малопотужну м'ясорубку. Тому будьте гранично уважні.
Перед тим, як відвідати магазин для вибору м'ясорубки, сядьте і гарненько подумайте для яких цілей і як часто ви її будете використовувати. Якщо раз на місяць або раз в два місяці перемолоти пів кіло м'яса, то може не варто купувати м'ясорубку, може краще купити кухонний комбайн і більше функцій і більше користі. Але, все ж рішення за вами і воно повинно бути добре обдумано.
Ще при покупці м'ясорубки ви можете зіткнутися з таким поняттям, як потужність при блокуванні вала або максимальна потужність м'ясорубки.
Що це означає? Вся справа в тому, що коли м'ясорубка перемелює жилаве м'ясо, або тверді продукти, то вона працює при максимальному значенні потужності. Але, така робота не повинна тривати довше хвилини, інакше перегорить двигун м'ясорубки. Якщо говорити про звичайну роботі, то прилад працює на номінальній потужності, це мається на увазі та, що ми описували вище. Але, навіть в цьому випадку користувач повинен пам'ятати, що прилад не працювати безперервно більше ніж 10 - 15 хвилин.
Якщо говорити про продуктивність, то вона прямо пропорційно залежить від потужності приладу. Насправді продуктивність - це значення вказує користувачу на те, скільки м'яса може переробити за одну хвилину. Але, не дивлячись на те, що продуктивність залежить від потужності в різних моделях з однаковою потужністю може бути різна продуктивність, все залежить від самої моделі. Зверніть увагу, що якщо у м'ясорубок однакова продуктивність, але різна потужність, то для менш потужної м'ясорубки потрібно використовувати більш якісний продукт. Це мається на увазі, що м'ясо повинно бути м'яким без жив і хрящів.

Додатковий функціонал м'ясорубок

Раніше м'ясорубки були розроблені спеціально для того, щоб з м'яса робити фарш. Але, виробники піклуються про користувачів і тому кожну нову модель м'ясорубок вдосконалять. І вже сьогодні в магазині можна купити м'ясорубку з додатковим функціоналом, що значно спростить вам роботу на кухні.
Але, додатковий функціонал можливий тільки в побутових м'ясорубках. У промислових функція одна - переробка м'яса в фарш. Але, нас більше цікавлять побутові м'ясорубки, тому давайте спробуємо розібратися, що ж додаткового пропонує нам виробник.
Функція «Реверс»
Реверс - це обертання шнека в протилежну сторону. Насправді, це дуже корисна функція, адже вона дозволяє без всяких проблем витягти застряглу кісточку або хрящик. Але, на превеликий жаль, є вона не у всіх моделях м'ясорубок. Якщо м'ясорубка без цієї функції, то у випадку з застрягла кісточкою, потрібно зупинити роботу приладу і витягнути застряглий предмет вручну.
Захист приладу від перегріву.
При використанні м'ясорубки можуть бути непередбачені обставини, які можуть стати причиною перегріву двигуна м'ясорубки і він може перегоріти. Так ось, щоб мотор м'ясорубки був захищений від таких ситуацій, виробники придумали функцію, що відповідає за захист двигуна від перегріву і перегорання. Для прикладу, ви не догледіли і в м'ясорубку поклали м'ясо, в якому виявився невеликий хрящик, що застряг і м'ясорубка з ним не може впоратися, в такому випадку мотор м'ясорубки просто відключитися.
Прогумовані ніжки для м'ясорубки.
Це на перший погляд не дуже то і затребувана інновація, але якщо подумати добре, то це таки великий плюс. Прогумовані ніжки приладу дозволяють зафіксувати його на робочій поверхні стільниці, і м'ясорубка НЕ ​​буде ковзати під час роботи.

Додаткові насадки для м'ясорубки

У м'ясорубки, які нам сьогодні пропонує ринок можна не тільки подрібнювати м'ясо, а й ще виконувати багато всяких дій, при приготуванні їжі. Все це можливо за рахунок того, що до м'ясорубці можна придбати додаткові насадки. І чим більше насадок ви купуєте, тим функціональніша ставати ваша м'ясорубка. А які саме вони можуть бути, опишемо для вас нижче.
Насадка Кеббе.
Ця насадка необхідна для того, щоб ви могли вдома приготувати улюблені сосиски з фаршу і обсмажити їх на багатті. Така насадка, як правило, є у всіх сучасних м'ясорубках.
Насадка для приготування домашньої ковбаси.
Ця насадка дозволяє приготувати смачну домашню ковбасу за короткий час, потрібно тільки придбати спеціальну оболонку для ковбаси і виконати деякі процеси. Зніміть сітку, і ніж, а на шнек встановіть насадку, потім на насадку надіньте оболонку для ковбаси і приступайте до начинки. Після чого готову ковбасу готуєте зручним способом і насолоджуєтеся результатом.
Різні види терок.
Терка - це насадка, що використовується для подрібнення фруктів та овочів. Якщо подивитися зовні, то терки для м'ясорубок схожі на циліндр з отворами різного розміру, причому отворів велика кількість. Відрізняється від всіх терок тільки терка для дерунів. Вона виконана у вигляді диска, що призначений для подрібнення картоплі.
Насадки для нарізання продуктів.
Ці насадки можуть бути виконані у вигляді конуса або барабана з отворами. Ці насадки дуже зручні для нарізки салатів. Різних рагу або інших страв з овочів. Насадки можна використовувати для нарізки будь-яких продуктів, тому їх часто називають універсальними насадками.
Насадки для приготування печива.
Використовуючи дану насадку, ви можете приготувати будь-які печива, тільки тісто має бути крутим. Насадка виконана у вигляді диска з харчового пластику, в якому є кілька фігурних отворів. Всі заготовки, що виходять з тіста, покладіть на деко і випікайте в духовці.
Насадка для приготування фаршу - решітка.
Насадка для фаршу - це решітка, що виготовляється з нержавіючої сталі і має отвори різного діаметру. Вона підходить для м'яса різних сортів і для овочів.
Насадка для шинкування.
Насадка виконана у вигляді барабана з лезом і вузькими прорізами. Насадка виготовляється з нержавіючої сталі. Дуже зручно використовувати для нарізки овочів, вони виходять все однаковими скибочками. Насадка встановлюється замість шнека, і ви використовуєте прилад як звичайну м'ясорубку.
Насадка для отримання соку - соковижималка.
Ця насадка купується окремо, і вона є доповненням до стандартних функцій м'ясорубки. Насадка може використовуватися для отримання різних фруктів або ж тільки цитрусових. Все залежить від типу насадки. Тому цікавтеся у продавців про призначення насадки.
Контейнер для зберігання насадок.
Це не можна назвати функцією м'ясорубки, але це дуже корисна річ. Адже насадки займають місце і їх потрібно мати, де зберігати. А такий контейнер буде, до речі, адже всі насадки будуть зберігатися в одному місці, і при цьому не будуть займати багато зайвого простору.

Підводимо підсумок

Як ви бачите м'ясорубка це корисний прилад на вашій кухні. І сьогодні на більшості кухонь вже є такі помічниці. Електрична м'ясорубка в комплекті з додатковими насадками здатна творити чудеса. Все тільки буде залежати від вашої фантазії і любові до готування. Використовуючи м'ясорубку, ви зможете приготувати багато корисних і смачних страв, що будуть радувати вашу сім'ю.
Якщо у вас вдома ще немає електричної м'ясорубки, то варто задуматися над її придбанням, але при цьому не забувати про тих параметрах що ми описували вище. Адже від них буде багато залежати. А якщо у вас в будинку вже є м'ясорубка, то варто правильно нею користуватися і не забувати періодично, проводити її технічний огляд.
Вдалих вам покупок!

Автор: Майстер Плюс

Фото: