Ремонт-Р - Сальник пральної машини: види та функції

Сальник пральної машини: види та функції

Сальник пральної машини: види та функції

Сальники для пральної машини – це важлива і необхідна деталь в пральній машині. У разі виходу з ладу, цю деталь необхідно відразу замінити, що дозволить запобігти складнішим поломкам. Для правильного підбору запчастини важливо знати, які бувають сальники, як влаштовані і як правильно підібрати саме для своєї пральної машини. Всю цю інформацію ви знайдете у статті нижче.

Призначення та будова сальника в пральній машині

Сальник представляє кільце між рухомою і нерухомою частинами пральної машини. Зазвичай деталь виготовляється з резини. Цей матеріал дозволяє зробити з'єднання щільним і герметичним.
На пральних машинах з фронтальним завантаженням білизни, сальник знаходиться на спеціальній бронзовій втулці. Встановлена на валу, до якої прикріплені підшипники. Через них до пів осі кріпляться барабан і сам бак. Крім того, перший з'єднується за допомогою спеціального кронштейна.
Така конструкція дає змогу прати в різних режимах. Адже завдяки своїй конструкції барабан може змінювати швидкість обертання. Щоб дістатися до сальника, потрібно повністю розібрати пральну машину. Винятком є лише моделі з цілісним баком із нержавіючої сталі.
Виняток становлять лише моделі з цільним баком.
Сальник виконує захисну функцію і оберігає внутрішні частини пристрою від іржі. Барабан пральної машини розташований у баку, у центрі якого встановлено підшипник. Для запобігання потрапляння вологи зверху, встановлено сальник. Резинове ущільнення закриває всі отвори, через які може проникнути волога.
Якщо сальник не встановлено, мастило буде вимиватися з підшипника. А це вже призводить до швидкого зношення через сильне тертя. Згодом під впливом вологи руйнується не тільки підшипник, а й вал. Крім того, несправність сальника може призвести до досить серйозної поломки, усувати яку вже не має сенсу. Адже ремонт пральної машини може обійтися в ціну, що відповідає ринковій вартості нової техніки.

Види та профілі сальників

Сальники відрізняються відповідно до таких особливостей конструкції:
 1. Тип профілю (з армованою вставкою або без). Якщо більш детально, є кілька видів:
 • Тип G - сальник має пильник на одному рівні з основною товщиною самої деталі. Наприклад, артикул сальника - 1.1.0094, (малюнок №1).
 • Тип GP - сальник, пильник якого вищий за рівень основної товщини деталі. Наприклад, артикул сальника - 1.1.0303, (малюнок №2).
 • Тип G2 - сальник, що має дві пружини та дві робочі частини. Наприклад, артикул сальника - 1.1.0049, (малюнок №3).
 1. Розмір (внутрішній і зовнішній діаметри, товщина).
 2. З пильником (малюнок №4) або без (малюнок №5).
 3. З "юбкою" (малюнок №6) або без (малюнок №7).
 4. Однобортний або двобортний. “Борт” іншими словами - “робоча частина”, відповідно, може бути одна або дві частини, у вигляді “бортиків”. (малюнок №8).
Варто зазначити, що в конструкції кожного сальника є пружина, вона призначена для запобігання розтягування сальника, представляє функцію “хомута”.
Сальник
Рисунок №1. Сальник має пильник на одному рівні з основною товщиною самої деталі
Сальник
Рисунок №2. Сальник, пильник якого вищий за рівень основної товщини деталі
Сальник
Рисунок №3. Сальник, що має дві пружини і дві робочі частини
Сальник вид
Рисунок №4. Сальник із пильником
Сальник без пыльника
Рисунок №5. Сальник без пильника
Сальник зі спідницею
Рисунок №6. Сальник із "юбкою"
Сальник без спідниці
 
Рисунок №7. Сальник без "юбки"
Сальник з робочою частиною
 
Рисунок №8. Сальник з однією або двома робочими частинами
Функції кожної особливості конструкції сальника:
 1. Армована вставка робить конструкцію сальника більш жорсткою, для збереження його форми.
 2. Розміри нанесені на сальнику, призначені для правильного підбору.
 3. Пильник запобігає потраплянню пилу, у вигляді додаткового захисту для робочої частини сальника.
 4. "Юбка" виконує фікцію додаткового захисту посадкового місця, для запобігання потрапляння вологи та окислення.
 5. Наявність двох бортів призначена для тривалої експлуатації. Представлений сальник вважається більш надійним, тому що в разі пошкодження одного борту, інший буде виконувати початкову функцію борту - надійність конструкції.
Якщо ви купили "сухий" сальник (без мастила), обов'язково замовте для нього спеціальне мастило. Деякі виробники, наприклад Samsung, LG, уже випускають сальники з мастилом усередині.
Перед ремонтом дізнайтеся розмір деталі. Потрібно враховувати три параметри: діаметри, висоту і товщину. Якщо деталь оснащена пильником, то також вказується товщина в районі пильника.
Купуйте мастило тільки в тому разі, якщо всі цифри в маркуванні збігаються.

Маркування на сальнику

Наприклад, на сальнику написано: 23*41/52*9/13. Як розшифрувати? Цифри позначають розміри манжети в міліметрах. Так цифра 23 - внутрішній діаметр робочої частини сальника (відповідає діаметру поперечної втулки); 41 - зовнішній діаметр, 52 - діаметр обода; 9/13 - висота сальника, де 9 - висота пильника, а 13 - повна висота сальника.

Як підібрати сальник для пральної машини

Якою б якісною і дорогою не була пральна машина, рано чи пізно виникне необхідність заміни сальника. Як правило, причина виходу з ладу цієї деталі - її механічне зношення. У разі пошкодження сальника, головне - це своєчасна заміна деталі, що дасть вам змогу користуватися пральною машиною ще довгий час. Фахівці з ремонту побутової техніки настійно рекомендую купувати сальники оригінальної якості. Якщо ж такої можливості немає, то купити сальник для пральної машини аналог, але перевіреного виробника. Під час підбору сальника важливо враховувати такі розміри сальника, а саме внутрішній, зовнішній діаметри, висоту сальника, висоту пильника і товщину. Для правильного, самостійного підбору виробів, можна скористатися спеціальною функцією "Підбору запчастин" на головній сторінці нашого сайту.
Якщо ж сальник зношений, елементи конструкції пошкоджені, то можна підібрати відповідно до даних, що знаходяться на "шильдику" - сервісній наклейці на техніці. На якій виробник вказує всі необхідні дані, що допоможуть правильно підібрати будь-яку деталь для вашого побутового приладу.
Вимірювання зовнішнього розміру сальника
Вимірювання зовнішнього розміру сальника

Яким мастилом змащувати сальник пральної машини

Щоб сальник повноцінно виконував свою основну функцію, для нього варто використовувати якісне мастило. Чим змастити сальник пральної машини? Таке питання виникає у багатьох користувачів. Буває, використовують народні засоби: масло, жир, солідол, гальмівну рідину. І це дуже велика помилка, адже цим тільки нашкодите пральній машині. Віддаючи пралку на заміну сальників, обов'язково поцікавтеся, яке мастило використовує майстер. Іноді буває так, що майстер пропонує вам заощадити на мастилі, у такому разі ви не повинні погоджуватися, адже за короткий час пральна машинка почне скрипіти, шуміти, і в недалекому разі знову знадобиться заміна сальника та підшипникового вузла, а це набагато дорожче, ніж купити одразу якісне мастило.

Варто розуміти, що мастило насамперед має бути водовідштовхувальним, і в його складі не повинно бути агресивних хімічних компонентів, оскільки вони можуть роз'їдати резину. Мастило має бути в'язким, це забезпечить термін його служби. Важливо, щоб підібране мастило відповідало температурним режимам пральної машини. У нашому інтернет-магазині, ви зможете купити якісні мастила і сальники для пральних машин за доступною ціною і в короткі терміни.
Вимірювання внутрішнього розміру сальника
Вимірювання внутрішнього розміру сальника

Виробники сальників

На українському ринку представлено безліч виробників пральних машин. Популярні, наприклад, Gorenje, Beko, Whirlpool  або ж Electrolux.
Насправді зараз конкуренція між різними виробниками жорстка, і не дивно, якщо за короткий час п'ятірка найпопулярніших марок пральних машин в Україні матиме ще вищий рівень надання послуг.
Не варто забувати й про нові бренди, які впевнено досягають маркетингових висот і впроваджують у свої пральні машини популярні технології.
Великий вибір сальників і мастил ви знайдете в нашому каталозі. Наші фахівці допоможуть вам правильно підібрати сальник для пральної машинки та мастило до нього. У нас найвигідніші умови купівлі, оплати та доставки, а також високий сервіс обслуговування.

Автор: Майстер Плюс

Фото: