Ремонт-Р - Чи варто ремонтувати пилосос?

Чи варто ремонтувати пилосос?

Чи варто ремонтувати пилосос?

Щоб пилосос прослужив якомога довше, за ним необхідно добре доглядати: регулярно витрушувати пилозбірник або міняти мішок, своєчасно чистити турбощітку, чистити та замінювати фільтри при необхідності. Але навіть при правильному догляді техніка з часом виходить з ладу, і пилосос не є винятком. Розглянемо причини та види поломок пилососа, способи їх усунення та доцільність ремонту.

Типові поломки пилососа

1. Пилосос став гірше поглинати пил.

Якість прибирання погіршується.  Причини проблеми: Шланг деформований або порваний, засмічені фільтри або пилозбірник.
Можливі рішення: змініть шланг, очистіть або замініть фільтр, промийте контейнер, замініть одноразовий мішок або почистіть багаторазовий тканинний мішок.

2. Пилосос голосно гуде, але продуктивність знизилася.

Якщо після заміни фільтрів та чищення пилозбірника проблема не зникла, потрібно шукати причину у двигуні. Сервісний центр допоможе усунути несправність. Якщо користувач знайомий з електротехнікою, він може придбати новий двигун та замінити запчастину самостійно.
Така несправність часто супроводжується утворенням іскор усередині пилососа. Це типовий «симптом» зношених щіток. 

3. Пристрій не вмикається.

Насамперед необхідно перевірити стан розетки, а також стан шнура живлення та вилки. Наступна можлива причина – несправний вимикач живлення. Робота цих елементів перевіряється за допомогою мультиметра чи тестера. Якщо ці елементи в нормі, причину слід знову шукати у двигуні.
Також варто враховувати, що пилосос не ввімкнеться, якщо він перегріється під час інтенсивної роботи. Дайте пристрою «відпочити» 10-15 хвилин і він знову запрацює.

4. Під час роботи пилососа з'явився сторонній шум.

Гудіння, стукіт, гуркіт, клацання: так стають помітні зношені підшипники. Проблема вирішується заміною.

5. Пахне горілою резиною.

Неприємний запах від пилососа, зазвичай наприкінці або після прибирання, свідчить про те, що приводний ремінь змістився і треться. Можливо, підшипник блокує роботу валика щітки, звідси запах горілої резини. Якщо чистка підшипника не допомагає, необхідно замінити приводний ремінь.
Важливо не тільки правильно діагностувати поломку, але й швидко усунути її, щоб невелика несправність не призвела до серйозних проблем.
Відсутність численних додаткових елементів конструкції та функцій не захищає пилососи "сухого прибирання" від поломок. Щоб поломка незамінного домашнього помічника вас не здивувала, необхідно враховувати поширені причини поломки.
 • Перевантаження турбіни. Основна причина цієї проблеми – перегрів електродвигуна. У цьому змінюються властивості матеріалів, у тому числі виготовлена турбіна. Причини перевантаження досить поширені: переповнений мішок для сміття, засмічений фільтр або сторонній предмет у шлангу, що порушує нормальну роботу всмоктування.
 • Рідина потрапляє у двигун. Металева турбіна зазвичай не захищена від корозії. При контакті з ним крапель води з часом утворюється іржа і відбувається окислення. Крім того, при високій вологості пил може накопичуватися та ущільнюватись на лопатках турбіни. На високих швидкостях це призводить до дисбалансу під час роботи, що призводить до виходу з ладу пилососа.
 • Проблеми із напругою мережі. Стрибки напруги трапляються як у побутових, так і в промислових умовах. Найчастіше це відбувається, коли включається прилад з малим споживанням і в мережі відбувається різке підвищення напруги. В результаті, двигун може відразу прийти в непридатність або ж пошкодитися. Недостатня напруга також негативно впливає на роботу пилососа. Через відсутність пускового струму пристрій неможливо увімкнути.
 • Переповнений мішок. Накопичення великого бруду та передчасне спорожнення мішка (механічне зношення кріплення) – негативні фактори для роботи пилососа. У першому випадку необхідно перевірити патрубок та шланг. Засмічення усередині пилососа трапляються рідше. Другий варіант дозволяє акуратно вийняти його з місткості. До речі, одноразові паперові пакети краще віддати перевагу багаторазовим.
 • Механічна дія перемикача. Через підвищене навантаження на вимикач зношується контактна група. Такій поломці більше схильні моделі, виготовлені не з якісного матеріалу. У будь-якому випадку, підгоряння контактів може супроводжуватись замиканням або навіть іскрінням. Не варто недооцінювати серйозність несправності автоматичного вимикача, оскільки вона впливає на роботу електродвигуна (двигуна).

Чому пилосос краще відремонтувати, ніж купити новий

Багато хто стереотипно ставиться до компаній, які займаються ремонтом техніки. Тому деяким простіше купити новий пилосос, аніж нести в ремонт старий. Однак якщо ви знайдете надійну компанію з такого ремонту, результатом будете дуже задоволені. Ось чому ремонт пилососа набагато кращий:
 • Мінімальність витрат. Ви зможете заощадити, адже його ремонт коштує дешевше, ніж купівля нового пилососа. Крім того, іноді трапляються дрібні поломки, тому ремонт можна провести швидко та з мінімальними витратами, навіть якщо здається, що проблема серйозна;
 • Надійність. Якісний ремонт може продовжити експлуатацію такої техніки на довгі роки. Так що не думайте, що ремонт пилососу має тимчасовий характер;
 • Оперативність. За допомогою надійної компанії ви зможете швидко відремонтувати свої пристрої. Так ви отримаєте функціональний пилосос швидко та без довгого очікування.
Тому ремонт пилососу – це не так погано, як може здатися на перший погляд. Найчастіше це дуже ефективний та надійний спосіб вирішити проблему з технікою. Придбати комплектуючі, запчастини для пилососів, можна в нашому інтернет-магазині за доступною ціною та в короткий термін.

Правила експлуатації пилососу

Взагалі, пилосос будь-якої конструкції та моделі має певні правила використання, суворе дотримання яких не призведе до передчасного виходу пристрою з ладу.
 1. Слід уникати перегріву: безперервна робота пристрою більше години призведе до перегріву та виходу двигуна з ладу.
 2. Фільтри необхідно регулярно замінювати, а пилозбірники необхідно ретельно очищати.
 3. Не можна допускати різких змін напруги, оскільки це може призвести до серйозного пошкодження пристрою.
 4. Побутові пилососи призначені виключно для прибирання квартир, тому прибирання виробничих та вуличних територій заборонено.
 5. Поверхня, що обробляється, повинна бути сухою, інакше великий ризик ураження електричним струмом.
 6. Не використовуйте пилосос, якщо шнур або вилка пошкоджені.
 7. Пилозбірник підходить лише для зберігання дрібних забруднень, тому більші предмети слід прибирати з поверхні.
 8. Перед вимкненням пилососа з розетки, необхідно вимкнути його, за допомогою кнопки на корпусі.
 9. Виробники рекомендують зберігати пилосос у недоступному для дітей місці.
Окрім правильної експлуатації, кожна модель пилососу потребує регулярного обслуговування. Щоб правильно провести всі етапи чищення та миття, достатньо знати загальні рекомендації, які застосовуються до всіх моделей пилососів.
 • Після завершення використання пилососа його вимикають від електромережі.
 • Кожен раз при прибиранні мішок для сміття слід звільняти від пилу, що накопичився, чистити і мити.
 • Зниження потужності всмоктування вказує на необхідність очищення вхідного фільтра.
 • Робочі насадки рекомендується мити після кожного використання губкою або щіткою.
 • Протріть пилосос всередині та зовні вологою ганчіркою.
 • При зберіганні кабель необхідно правильно скласти.
 • Не рекомендується перетягувати шланг, оскільки це може призвести до розриву матеріалу.
 • Вхідний фільтр необхідно час від часу чистити.

Автор: Майстер Плюс

Фото: