Ремонт-Р - Як перевірити датчик температури пральної машини автомат?

Як перевірити датчик температури пральної машини автомат?

Як перевірити датчик температури пральної машини автомат?

Датчик температури пральної машини — це елемент пралки, що знаходиться всередині приладу. Ця деталь призначена для контролю нагрівання води до встановленої програмою температури. Коли вода досягає потрібної температури, термодатчик вимикає ТЕН. Буває таке, що одного «прекрасного» моменту пралка дуже сильно гріє воду, або не гріє її зовсім. Це може бути пов'язано з тим, що в ній вийшов з ладу датчик температури і його потрібно перевірити і якщо підтвердиться поломка — замінити. Саме про це йтиметься у нашій статті.
Пробуємо чи нагрівається люк пральної машини

Які бувають датчики температури для пральних машин?

Датчики бувають різні, але в автоматичних пральних машинах може стояти один із трьох видів термодатчиків, все залежить від виробника пральної машини. Датчики температури можуть бути:
• газонаповнений термодатчик;
• біметалевий термодатчик;
• термістор.
Всі ці типи відрізняються один від одного за принципом своєї роботи, а це означає, що при їх заміні будуть у кожного свої особливості. Спробуймо розібратися.
Датчик температури газонаповнений має у своїй конструкції дві складові — металеву таблетку та мідну трубку.
Газонаповнений датчик температури
Металева таблетка в діаметрі приблизно двадцять – тридцять міліметрів, а її висота не більше 30мм. Вона розміщена всередині бака,для прямого вступу в контакт з водою. А це дозволяє їй точно виміряти температуру води. Друга частина газонаповненого термостата є трубкою, що зроблена з міді. Ця трубка з'єднується із зовнішнім терморегулятором, що розташований на панелі керування ПМА. Всередині деталей такого регулятора закачується фреон. І від впливу температури води цей газ може розширюватися або стискатися, за рахунок цього відбувається замикання та розмикання контактів, що йдуть на сам нагрівальний елемент.
Датчик температури пральної машини біметалевий аналогічно попередньому датчику виконаний у вигляді металевої таблетки діаметром близько тридцяти міліметрів, висота її близько десяти міліметрів.
У самій таблетці є невелика біметалева пластина. Коли температура води досягає потрібного значення, пластина вигинається, цим розмикаючи контакти, і припиняється нагрівання води.
У нових пральних машинах використовується термістор, як термодатчик.
Термістор
Зовні термістор нагадує металевий циліндр, що має невеликий діаметр — 1см та довжину 3см. Такий термодатчик розташовується на самому ТЕНі. Працює шляхом зміни опору при нагріванні води до необхідної температури.
 

Перевіряємо датчик на його працездатність та виконуємо його заміну

Щоб перевірити працездатність датчика температури, спочатку потрібно дістати з пральної машини. А що б це зробити пральну машину потрібно розібрати. Отже, вам потрібно спочатку відключити машину від електрики і приступити до її часткового розбирання. Найпростіше дістати з пралки термістор, він знаходиться всередині нагрівального елемента. А останній розташовується внизу пральної машини.

Для вилучення термістора вам потрібно буде зробити наступне:
• зніміть задню кришку пралки;
Розташування Тена з термодатчиком
• відключіть дроти, що йдуть від датчика до зовнішнього регулятора;
• послабте кріплення, що утримує нагрівальний елемент;
• витягніть термістор.
Виймаємо термодатчик із посадкового місця
Одже, половина справи зроблена, тепер потрібно перевірити працездатність датчика температури. Для цього необхідно:
• налаштувати мультиметр для вимірювання опору;
• прикласти щупи приладу до контактів термістора. При певній температурі в місці розташування датчика його опір повинен відповідати табличним значенням для даної моделі пральної машини;
Вимір опору термодатчика
• опустіть термістор у гарячу воду та спостерігайте, як змінюються дані на мультиметрі, коли змінюється температура датчика. Якщо деталь робоча, то опір при підвищенні його температури повинен падати, а коли температура термістора досягне п'ятдесяти градусів, то опір деяких термодатчиків може бути 1350 Ом.
Зверніть увагу! Якщо після перевірки стало зрозуміло, що датчик температури зламаний, в такому разі його ніхто не ремонтує, він замінюється. Після заміни датчика потрібно зібрати пральну машину назад.
Якщо йдеться про газонаповнений датчик, то, крім задньої стінки, потрібно ще зняти й передню панель управління пральної машини. Це потрібно обов'язково, адже потрібно дістатися та від'єднати зовнішню частину датчика. Далі назад повертаємося до задньої стінки пралки, там потрібно знайти сифон термодатчика з трубкою, що має бути розташований на корпусі бака пральної машини.
Кріплення газонаповненого датчика до бака
Потім обережно зніміть гумову ізоляцію, щоб не пошкодити мідну трубку термістора. Беремо тонке шило, обережно піднімаємо гуму ущільнювача і стягуємо її. Потім натискаємо на основу датчика всередину і тоді він вискакує із пазів. А тепер ви можете вільно витягнути термодатчик з отвору в баку, від'єднати від нього дріт і тепер перевіряти його працездатність.
Проблема таких датчиків у тому, що у них часто трапляється поломка мідної трубки — з неї витікає фреон. Через цей витік датчик починає працювати некоректно. Для заміни потрібно купити новий робочий термодатчик у зборі з перемикачем та встановити на місце зламаного датчика. Після встановлення пралку потрібно зібрати.
Якщо говорити про біметалевий терморегулятор, то потрібно дістатися бака прання, потім від'єднати його від проводів.
Розташування біметалічних датчиків на баку
Далі за допомогою мультиметра перевірити працездатність датчика температури за тим самим принципом, що й термістор.
Перевірка біметалевого датчика
Найчастіше такі датчики виходять з ладу через те, що ушкоджується біметалічна пластина і термодатчик починає барахлити. Ремонту такі термодатчики також не підлягають, тільки повна заміна.
 

Як зрозуміти, що термодатчик зламався?

Від того робочий термодатчик у пральній машині чи ні залежатиме її робота. Багато хто запитує: «А чи можливо якось за зовнішніми ознаками зрозуміти, що термодатчик вийшов з ладу?». Можливо, і до таких ознак належать:
1. На будь-якій вибраній програмі вода під час прання нагрівається практично до температури кипіння.
2. Під час прання ви стали помічати, що корпус пральної машинки дуже гарячий, а з люка йде пара.
3. Пральна машина на будь-якій програмі зовсім не нагріває воду.
Відкладати цю поломку «на потім» не варто, адже якщо її не усунути одразу, то зрештою у пралці перегорить нагрівальний елемент. А заміна ТЕНу буде коштувати  дорожче, ніж заміна датчика температури.
Датчик температури для пральної машини можна замінити й самому, просто потрібно знати, принцип роботи та конструкцію пралки.
Різні термодатчики
А ще перед заміною купити потрібний датчик температури, адже не кожен підійде для вашої пральної машини.


Автор: Майстер Плюс

Фото: